Bronz pentru sabrerii români la Campionatele Mondiale!

Bronz pentru sabrerii români la Campionatele Mondiale!

Echipa masculină de sabie a României, formată din Vlad Covaliu, Radu Nițu, George Dragomir și Răzvan Ursachi, a cucerit medalia de bronz la Campionatele Mondiale de la Tbilisi, după ce a câștigat finala mică, împotriva Japoniei, cu 45-41. Drumul elevilor lui Valeryi Shturbabin și ai lui Tiberiu Dolniceanu a început încă de duminică, zi în care au tras în meciul cu Venezuela, pe tabloul de 32 al competiției mondiale pe echipe. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor