Barcelona s-a calificat fără emoții în „sferturile” Ligii Campionilor după 4-1 la general cu Benfica

Barcelona s-a calificat fără emoții în „sferturile” Ligii Campionilor după 4-1 la general cu Benfica

Barcelona s-a calificat în „sferturile” Ligii Campionilor, după victoria cu 3-1 din returul cu Benfica. Golurile catalanilor au fost marcate de Raphinha (11, 42) și Lamine Yamal (27), în timp ce pentru portughezi a înscris Otamendi (13). În turul de la Lisabona, spaniolii s-au impus cu 1-0. Barcelona va juca în sferturile de finală ale Ligii Campionilor cu câștigătoarea dintre Borussia Dortmund și Lille, echipe care au remizat în tur, scor 1-1, pe Signal Iduna Park. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor