Bănel Nicoliță spune singurul motiv care-o oprește pe FCSB să ia titlul de 8 ani. Și nu e Becali

Bănel Nicoliță spune singurul motiv care-o oprește pe FCSB să ia titlul de 8 ani. Și nu e Becali

Bănel Nicoliță, fost campion cu FCSB și semifinalist de Cupa UEFA în sezonul 2005-2006, crede că FCSB nu a reușit să ia titlul din 2015 încoace fiindcă nu lucrează la omogenitatea lotului.  „Sunt opt ani și cred că ăsta e singurul motiv, că nu și-au format un grup, o familie. Vin 6-7 jucători, după șase luni pleacă 10. Vin 5-6 jucători, iar pleacă alții. Și e greu să formezi un grup, niște automatisme. E greu. Uite cum a dat pe Miculescu 1,7 milioane. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor