Bănel Nicoliță, aproape în lacrimi la un eveniment caritabil organizat de Marian Aliuță: „Am plecat din sărăcie și am ajuns să joc pe «Bernabeu»”

Bănel Nicoliță, aproape în lacrimi la un eveniment caritabil organizat de Marian Aliuță: „Am plecat din sărăcie și am ajuns să joc pe «Bernabeu»”

Astăzi, pe stadionul din Giulești a avut loc un meci caritabil, organizat de fostul internațional Marian Aliuță. Peste 800 de copii din mediile defavorizate ale județului Călărași au asistat la meciurile demonstrative dintre membrii biserii Profides, o echipă a polițiștilor de la penitenciarul Rahova și un team format din foști mar fotbaliști. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor