Avem ECHIPA TURULUI în Superliga: doar un singur jucător de la FCSB a prins primul „11”!

Avem ECHIPA TURULUI în Superliga: doar un singur jucător de la FCSB a prins primul „11”!

Cel mai bun „11” din Superliga are 4 jucători de la Rapid, câte doi de la CFR şi U Cluj şi doar unu de la FCSB: Darius Olaru.  La jumătatea sezonului regulat, Gazeta Sporturilor a creionat cum arată echipa campionatului pe baza notelor oferite de jurnaliştii GSP la finalul fiecărui meci din Liga 1. Au fost luaţi în considerare doar fotbaliştii care au bifat cel puţin jumătate din totalul minutelor posibile, adică 675. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor