Aur pentru România! „Tricolorele” s-au impus la Campionatele Europene de Juniori și Cadeți de scrimă

Aur pentru România! „Tricolorele” s-au impus la Campionatele Europene de Juniori și  Cadeți de scrimă

România a obținut medalia de aur, pe echipe, la sabie, la Campionatele Europene de Juniori și Cadeți de la Tallin. În această seară, în Estonia, Amalia Covaliu, Alexandra Mitruș, Anastasia Fusea și Rosemarie Benciu au învins echipa Ungariei, scor 45-40, după o revenire de la 13-15. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor