Au sfidat UEFA! » Gestul jucătorilor români înaintea meciului de futsal de ieri cu Ucraina

Au sfidat UEFA! » Gestul jucătorilor români înaintea meciului de futsal de ieri cu Ucraina

Imediat după fluierul de start al partidei de marți, de la Koszalin (Polonia), contând pentru preliminariile EURO 2026, „tricolorii”, care au avut mingea, s-au oprit, așa după cum se înțeleseseră tacit cu adversarii din Ucraina, și au rămas nemișcați pentru circa o jumătate de minut! Atât au decis cei aflați pe parchetul sălii, unde România a pierdut cu 1-3 în fața câștigătoarea grupei, dar și-a atins obiectivul de a juca în play-off. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor