Așa dispare o echipă de fotbal: „Până am promovat în Liga 1, lucrurile au decurs bine. Nu mai sunt fonduri”

Așa dispare o echipă de fotbal: „Până am promovat în Liga 1, lucrurile au decurs bine. Nu mai sunt fonduri”

Gloria Buzău e istorie. Adrian Petre, noul președinte interimar al Consiliului Județean Buzău, a anunțat că echipa se va desființa, din cauza problemelor financiare. Metalul Buzău rămâne, așadar, singura reprezentantă a orașului în Liga 2. Gloria retrogradase la finalul sezonului trecut, nu s-a înscris în Liga 2, iar falimentul reprezenta doar o chestiune de timp. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor