Arena de 25.000 de locuri din centrul orașului strigă după ajutor » Nu s-a mai jucat aici de 3 decenii

Arena de 25.000 de locuri din centrul orașului strigă după ajutor » Nu s-a mai jucat aici de 3 decenii

Stadionul Flaminio, situat chiar în centrul Romei, se află într-o stare avansată de degradare. Niciun meci de fotbal nu s-a mai jucat pe arena din „Cetatea Eternă” de mai bine de 3 decenii. În condițiile în care AS Roma și Lazio își dispută meciurile pe Olimpico, puțini sunt cei care au auzit de arena Flaminio, uitată complet de autoritățile italiene. GALERIE FOTO. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor