Annaliese Drăgan și-a setat următorul obiectiv, după figura făcută la Paris: „Cum nu am nici 19 ani, e normal să mă gândesc la asta”

Annaliese Drăgan și-a setat următorul obiectiv, după figura făcută la Paris: „Cum nu am nici 19 ani, e normal să mă gândesc la asta”

Annaliese Drăgan, 18 ani, sportiva care a reprezentat în premieră România la Jocurile Olimpice, ea luând startul ieri în calificările de la gimnastică ritmică, și-a spus trăirile de la Paris și cum a gestionat sesiunea de la individual compus, încheiată pe locul 21. Chiar dacă n-a obținut biletele pentru ultimul act, Annaliese a lăsat o impresie pozitivă la prima ei participare la Jocurile Olimpice, într-un concurs de calificări cu lumini și umbre. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor