Andreea Mitu, victorioasă în turneul ITF de la Bratislava

Jucătoarea română de tenis Andreea Mitu (246 WTA) a câștigat titlul ITF de la Bratislava, după ce a învins-o în finală pe principala favorită a competiției, Denisa Allertova (95 WTA). Mitu s-a impus cu 6-2, 6-3, după o oră și șapte minute de joc, asigurându-și 60 de puncte în clasamentul WTA şi un cec în valoare de 2.940 de dolari. Românca a avut un an slab, în care nu a reușit să repete evoluțiile bune din 2015. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor