Amanda Anisimova, mesaj emoționant pentru mama ei după înfrângerea din finala de la Wimbledon: „A făcut totul”

Amanda Anisimova, mesaj emoționant pentru mama ei după înfrângerea din finala de la Wimbledon: „A făcut totul”

După ce a trecut de lidera mondială Aryna Sabalenka, Amanda Anisimova (23 de ani, 12 WTA) nu a reușit să se ridice la nivelul Igăi Swiatek (24 de ani, 4 WTA) și a fost învinsă cu 0-6, 0-6 în finala Wimbledon. Amanda Anisimova a avut parte de un meci foarte complicat pe Terenul Central de la All England Club. Americanca a fost dominată clar de Iga Swiatek și a avut mai multe momente în care a servit și a dat lovituri cu lacrimi în ochi. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor