Afirmație fermă în direct: „E cel mai bun fotbalist din Liga 1. Mircea Lucescu îl va convoca”

Afirmație fermă în direct: „E cel mai bun fotbalist din Liga 1. Mircea Lucescu îl va convoca”

Dan Alexa spune despre Alexandru Mitriță că e cel mai bun fotbalist din campionatul României și se așteaptă ca Mircea Lucescu să-l convoace la națională pe jucătorul Universității Craiova. După 16 goluri și 14 assisturi reușite în 39 de apariții oficiale din sezonul trecut, Mitriță, 29 de ani, a început bine și actuala stagiune: 5 goluri și o pasă decisivă în 7 partide. VIDEO. Dan Alexa: „Mitriță e cel mai bun jucător din Liga 1. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor