Acuză clubul din România că a vrut să-i rupă contractul după ce a rămas însărcinată: „Am pierdut un sezon întreg!” » Povestea a ajuns și în Marca

Acuză clubul din România că a vrut să-i rupă contractul după ce a rămas însărcinată: „Am pierdut un sezon întreg!” » Povestea a ajuns și în Marca

Darly Zoqbi de Paula (40 de ani), din 2019 la Gloria Bistrița, acuză clubul din Liga Florilor că a tras-o pe linie moartă după ce a rămas însărcinată, deși este aptă de joc încă de la începutul sezonului. „Am pierdut un an din cauza asta”, transmite portarul cu aproape 70 de meciuri în naționala Spaniei. Zilele trecute, Darly Zoqbi, vicecampioană mondială în 2019 alături de naționala Spaniei, și-a strigat disperarea pe rețelele de socializare. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor