A luat medalia de argint la Jocurile Olimpice și s-a retras la 30 de ani! A dezvăluit planul: „Eu tricotez și croșetez”

A luat medalia de argint la Jocurile Olimpice și s-a retras la 30 de ani! A dezvăluit planul: „Eu tricotez și croșetez”

Tom Daley (30 de ani, săritor în apă) și-a anunțat retragerea după ce a câștigat medalia de argint la Jocurile Olimpice de la Paris. Tom Daley este cel mai decorat săritor în apă britanic. Sportivul are 5 medalii și a debutat la Jocurile Olimpice de la Beijing în 2008, la doar 14 ani. Tom Daley: „Sunt foarte satisfăcut de ce am făcut” Tom Daley (stânga) / Foto: Imago „Mi-am petrecut toată viața făcând asta și să o las acum va fi complicat. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor