A jucat la Dinamo și FCSB, dar alt derby l-a speriat cu adevărat: „Nu mergeam cu mașinile în orașul lor, le vandalizau, era pericol”

A jucat la Dinamo și FCSB, dar alt derby l-a speriat cu adevărat: „Nu mergeam cu mașinile în orașul lor, le vandalizau, era pericol”

Fostul internațional Ciprian Marica (39 de ani) a fost invitat la emisiunea GSP Live, unde a spus care a fost cel mai încrâncerat derby în care a jucat în cariera lui. Ciprian Marica a jucat de-a lungul carierei pentru marile rivale bucureștene, Dinamo și FCSB. Atacantul a evoluat pentru Dinamo (2001-2004), club la care a făcut și junioratul, apoi pentru FCSB, în 2016. Așadar, a trăit „Derby-ul de România” din ambele tabare. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor