A jucat 3 ani la Manchester City și a reperat ce nu mai funcționează la trupa lui Guardiola: „Ca fost jucător, îți dai seama”

A jucat 3 ani la Manchester City și a reperat ce nu mai funcționează la trupa lui Guardiola: „Ca fost jucător, îți dai seama”

Manchester City traversează cea mai delicată perioadă din ultimii 8 ani, de la preluarea echipei de către Pep Guardiola. Campioana en-titre a Angliei a câștigat doar unul dintre ultimele 11 meciuri, iar Costel Pantilimon, legitimat pe Etihad între 2011 și 2014, a prezentat la Premier GSP câteva posibile cauze pentru prăbușirea „cetățenilor”. Din finalul lunii octombrie, Manchester City a învins-o doar pe Nottingham Forest, un 3-0 în etapa 14 de campionat. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor