A fost primul care a jucat la Dinamo și Steaua după '89: „Ambele mi-au rămas în inimă, dar FCSB e Steaua!”

A fost primul care a jucat la Dinamo și Steaua după '89: „Ambele mi-au rămas în inimă, dar FCSB e Steaua!”

Bogdan Bucur (55 de ani) este primul fotbalist care a jucat la Steaua după ce îmbrăcase tricoul lui Dinamo, după Revoluție. Cu ce se ocupă acum fostul fundaș central și ce spune despre fotbalul românesc, într-un interviu pentru GSP.RO. „Turneul vedetelor” de la Brașov l-a adus la sală și pe Bogdan Bucur. Fost fundaș central, acesta a „dispărut” din prim-planul fotbalului românesc, fiind implicat în alte afaceri. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor