„A fost o luptă de CÂINE!” » David Popovici, discurs memorabil după ce a luat aurul la 200 de metri: „Nu mi-a păsat, tocmai așa am reușit să câștig medalia” + Descrie emoțiile de pe podium

„A fost o luptă de CÂINE!” » David Popovici, discurs memorabil după ce a luat aurul la 200 de metri: „Nu mi-a păsat, tocmai așa am reușit să câștig medalia” + Descrie emoțiile de pe podium

David Popovici s-a impus maiestuos în proba de 200 de metri liber și a adus României prima medalie de aur la ediția de la Paris a Jocurilor Olimpice. Într-o seară a marilor emoții, David a venit cu aceeași mină relaxată la întâlnirea cu jurnaliștii români care-l așteptau să-i asculte trăirile după cursa adjudecată pe ultimii 50 de metri ai bazinului din La Defense Arena Cu 24 de ore înainte, după ce avansase în finală cu cel mai bun timp, proaspătul campion olimpic ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor