„Un guvern de strânsură”. Verdictul lui Bușcu în criza politică. „Dacă am avea un guvern Veștea, ar fi cea mai rea veste dintre toate”

„Un guvern de strânsură”. Verdictul lui Bușcu în criza politică. „Dacă am avea un guvern Veștea, ar fi cea mai rea veste dintre toate”

Numirea liberalului Adrian Veștea ca premier desemnat de către Nicușor Dan continuă să creeze controverse. Printre cei care contestă această variantă de prim-ministru se numără redactorul-șef al publicației Cațavencii. Doru Bușcu, invitatul lui Ionuț Cristache în emisiunea Ai Aflat!, apreciază că nominalizarea acestuia denotă „un guvern de strânsură”. Urmăriți integral emisiunea pe Youtube. În opinia lui […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul