Scandal legat de apa de la robinet într-un cartier nou din Valea Lupului. „O să merg cu găleata să bem…”

Scandal legat de apa de la robinet într-un cartier nou din Valea Lupului. „O să merg cu găleata să bem…”

Situație tensionată în complexul IRISS din Valea Lupului. Un ieșean se plânge de calitatea apei pe care o plătește, spune el, la tarife de top. Într-o sesizare transmisă pe adresa redacției Ziarul de Iași, locatarul povestește că filtrele de bumbac se înnegresc în câteva zile din cauza sedimentelor și cere explicații publice de la ApaVital. […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul