Premierul britanic Keir Starmer și-a anunțat demisia

Premierul britanic Keir Starmer și-a anunțat demisia

Keir Starmer a confirmat luni că demisionează din funcția de premier al Marii Britanie. În discursul susținut în fața reședinței oficiale din Downing Street, Starmer și-a apărat bilanțul celor doi ani petrecuți la conducerea guvernului și a vorbit despre transformarea Partidului Laburist înainte de victoria electorală care l-a adus la putere. Știrea în curs de […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul