(P) Salubrizare Sector 5. De ce plasticul trebuie colectat separat?

(P) Salubrizare Sector 5. De ce plasticul trebuie colectat separat?

O sticlă PET folosită doar câteva minute poate rămâne în natură sute de ani înainte de a se degrada complet, atrage atenția Serviciul de Salubrizare Sector 5, într-un material informativ. Mai puține deșeuri, obiceiuri sănătoase, impact pozitiv. Această combinație este cheia succesului în privința protecției mediului. Plasticul poate fi transformat în produse noi. După colectare […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul