Keir Starmer și-a anunțat demisia din funcția de premier al Marii Britanii. Liderul laburist l-a informat pe Rege

Keir Starmer și-a anunțat demisia din funcția de premier al Marii Britanii. Liderul laburist l-a informat pe Rege

Premierul britanic Keir Starmer a confirmat luni că va demisiona din funcția de lider al Partidului Laburist și, implicit, din cea de prim-ministru al Marii Britanii. Acesta a explicat că decizia a fost luată în interesul țării și al formațiunii politice pe care o conduce, anunțând totodată calendarul pentru alegerea succesorului său. Keir Starmer: „Accept […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul