Întâlnire la Casa albă între Mark Rutte și Trump. Șeful NATO încearcă să reducă tensiunile înaintea summitului de la Ankara

Întâlnire la Casa albă între Mark Rutte și Trump. Șeful NATO încearcă să reducă tensiunile înaintea summitului de la Ankara

Secretarul general al NATO, Mark Rutte, se întâlnește miercuri cu președintele american Donald Trump la Casa Albă, în încercarea de a destinde tensiunile provocate de conflictul cu Iranul, al nemulțumirilor exprimate de Washington față de aliații europeni și al pregătirilor pentru summitul NATO programat pe 7 și 8 iulie, la Ankara, relatează Reuters. Relația dintre […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul