George Simion, după consultările de la Cotroceni: „Fără AUR nu se poate. Am venit cu o propunere de premier”

George Simion, după consultările de la Cotroceni: „Fără AUR nu se poate. Am venit cu o propunere de premier”

George Simion, liderul AUR, a declarat după consultările de la Palatul Cotroceni că formarea unei majorități guvernamentale stabile nu este posibilă fără implicarea partidului pe care îl conduce. Simion a mai spus că AUR a venit la discuțiile cu președintele Nicușor Dan cu o propunere proprie de premier. „Ne bucură faptul că domnul Nicușor Dan […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul