Economia țării s-a prăbușit. Petrișor Peiu: „Puterea de cumpărare s-a depreciat cu 30%, dacă ar fi să cumulăm cei doi ani de criză economică”

Economia țării s-a prăbușit. Petrișor Peiu: „Puterea de cumpărare s-a depreciat cu 30%, dacă ar fi să cumulăm cei doi ani de criză economică”

În cadrul unei ediții transmise live de Gândul a emisiunii „Marius Tucă Show”, Petrișor Peiu, senator AUR, a analizat situația economică a României și efectele inflației asupra populației. Acesta susține că pensionarii au pierdut o parte importantă din puterea de cumpărare în ultimii doi ani. El afirmă că economia românească se confruntă simultan cu stagnare, […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul