Duminică stă sub semnul valului de caniculă. Zonele unde românii se vor topi de căldură, la 36 de grade la umbră, potrivit ANM

Duminică stă sub semnul valului de caniculă. Zonele unde românii se vor topi de căldură, la 36 de grade la umbră, potrivit ANM

Weekendul care se încheie este marcat de temperaturi neobișnuit de mari pentru această perioadă a anului. România va sta în continuare sub semnul unui val de caniculă, cu temperaturi maxime de 36 de grade și un disconfort termic accentuat, dar și cu momente episodice de averse și ploi, a declarat reprezentantul ANM pentru Gîndul. Maxime […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul