AUR acuză că se fac presiuni din exterior pentru a vota Guvernul Veștea. Petrișor Peiu îi pune în gardă pe parlamentarii suveraniști

AUR acuză că se fac presiuni din exterior pentru a vota Guvernul Veștea. Petrișor Peiu îi pune în gardă pe parlamentarii suveraniști

Petrișor Peiu este de părere că un vot de încredere acordat Guvernului Veștea ar putea duce la autodistrugerea AUR. În context, liderul senatorilor AUR susține că se fac presiuni din exterior pentru susținerea premierului desemnat de președintele Nicușor Dan. Prăbușirea AUR poate veni prin votul acordat lui Adrian Veștea și cabinetului său de miniștri, crede […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul