UPDATE Mohammad Murad își menține decizia de a vota Guvernul Veștea: „Eu personal votez” / Și George Becali a anunțat că votează pentru învestire / AUR nu a pronunțat o poziție fermă în privința votului de învestire

UPDATE Mohammad Murad își menține decizia de a vota Guvernul Veștea: „Eu personal votez” / Și George Becali a anunțat că votează pentru învestire / AUR nu a pronunțat o poziție fermă în privința votului de învestire

Senatul şi Camera Deputaţilor s-au reunit, luni seara, în şedinţă comună, pentru învestirea Guvernului propus de premierul desemnat Adrian Veştea, nefiind clar încă dacă AUR va contribui cu voturi. Reamintim, liderul formațiunii extremiste, George Simion a cerut ca Veștea să se prezinte la sediul AUR, înainte de ședința comună de învestire, pentru a prezenta programul […] © G4Media.ro.


Citește articolul complet pe G4Media.ro

Alte știri din G4Media.ro