Ungaria recheamă 37 de șefi ai misiunilor sale diplomatice, în primul pas al unei ample reorganizări a serviciului diplomatic, a anunțat vineri ministrul de Externe, Anita Orbán, în timp ce noul guvern încearcă să alinieze activitatea ambasadelor la noile sale priorități de politică externă, transmite TVP World. Această reorganizare reprezintă una dintre cele mai importante […] © G4Media.ro.
Ungaria își reorganizează serviciul diplomatic: 37 de ambasadori rechemați de la post / Ministra de Externe: „Interesele Ungariei trebuie să fie reprezentate în conformitate cu noile priorități de politică externă”
- de G4Media.ro
- 2026/06/27 06:12
Alte știri din G4Media.ro
Publicații din Bucuresti
Adevarul
Agerpres
Anuntul imobiliar
Ararat
Banii nostri
Bursa
Cancan.ro
Cotidianul
Curierul National
Digi24
DigiSport
Evenimentul zilei
Formula AS
G4Media.ro
Gandul
Gazeta sporturilor
Ghimpele
Ghiseul Bancar
Hotnews
Jurnalul National
Libertatea
Natiunea
ProSport
Romania Libera
Romania Noua
Sport Magazin
Sport.ro
Spotmedia.ro
Spy News
Stiripesurse.ro
Tricolorul
Wall-Street
Ziarul Financiar
