Iranul şi SUA încep luni discuţii tehnice în Elveţia ce vizează punerea în aplicare a memorandumului de înţelegere

Iranul şi SUA încep luni discuţii tehnice în Elveţia ce vizează punerea în aplicare a memorandumului de înţelegere

Discuţiile tehnice între Iran şi Statele Unite cu privire la mecanismele de punere în aplicare a memorandumului de înţelegere şi formarea grupurilor tehnice de lucru vor începe luni în Elveţia, a informat agenţia iraniană ISNA, preluată de agenția de știri Reuters, citată de Agerpres. Delegaţia iraniană este condusă de ministrul de externe adjunct Kazem Gharibabadi […] © G4Media.ro.


Citește articolul complet pe G4Media.ro

Alte știri din G4Media.ro