Începe procedura de exproprieri pentru proiectul Radialei Vest, noua arteră care va lega strada Gării de Centura Timișoara Vest

Începe procedura de exproprieri pentru proiectul Radialei Vest, noua arteră care va lega strada Gării de Centura Timișoara Vest

Primăria Timișoara demarează procedura exproprierilor, în cadrul proiectului Radialei Vest, care prevede un drum cu patru benzi, piste de biciclete și pasaj peste calea ferat. Municipalitatea arată că nu poate miza finanțare din partea CNAIR, dar dă asigurări că proiectul de investiție merge mai departe. „Pasajul Solventul, podul Solventul, drumul peste platforma industrială, legătura până […] © G4Media.ro.


Citește articolul complet pe G4Media.ro

Alte știri din G4Media.ro