Autorităţile de la Chişinău au propus Tiraspolului organizarea unei reuniuni în format bilateral, „1+1”, la sfârşitul lunii iulie, în cadrul căreia să se discute despre Fondul de convergenţă, a anunţat joi vicepremierul pentru reintegrare, Valeriu Chiveri, după o şedinţă a guvernului, relatează Moldpres şi Radio Chişinău, citate de Agerpres. Propunerea Guvernului Republicii Moldova vine pe […] © G4Media.ro.
Guvernul Republicii Moldova a propus oficialilor din Transnistria organizarea unei reuniuni în format bilateral, pe fondul crizei economice majore de la Tiraspol. Vechiul format 5+2 din care făcea parte și Rusia e nefuncțional
- de G4Media.ro
- 2026/06/25 09:16
Alte știri din G4Media.ro
Publicații din Bucuresti
Adevarul
Agerpres
Anuntul imobiliar
Ararat
Banii nostri
Bursa
Cancan.ro
Cotidianul
Curierul National
Digi24
DigiSport
Evenimentul zilei
Formula AS
G4Media.ro
Gandul
Gazeta sporturilor
Ghimpele
Ghiseul Bancar
Hotnews
Jurnalul National
Libertatea
Natiunea
ProSport
Romania Libera
Romania Noua
Sport Magazin
Sport.ro
Spotmedia.ro
Spy News
Stiripesurse.ro
Tricolorul
Wall-Street
Ziarul Financiar
