Circulaţia autobuzelor este oprită în Alba de o săpătămână / Primăria a depus la Tribunalul Alba o cerere de ordonanţă preşedinţială, pentru a obliga operatorul privat să asigurare o treime dintre curse

Circulaţia autobuzelor este oprită în Alba de o săpătămână / Primăria a depus la Tribunalul Alba o cerere de ordonanţă preşedinţială, pentru a obliga operatorul privat să asigurare o treime dintre curse

Transportul public local este sistat de o săptămână în Alba Iulia, după ce angajaţii firmei care prestează acest serviciu au oprit lucrul, în 17 iunie, nemulţumiţi că nu şi-au mai primit salariile şi tichetele de masă de peste două luni, transmite Agerpres. După ce Municipiul Alba Iulia, prin primarul Gabriel Pleşa, a depus la Tribunalul […] © G4Media.ro.


Citește articolul complet pe G4Media.ro

Alte știri din G4Media.ro