Autoritățile iraniene au anunțat sâmbătă că au lansat mai multe atacuri asupra unor ținte militare americane din regiunea Orientului, ca ripostă la atacurile lansate de Statele Unit în zona Strâmtorii Ormuz

Autoritățile iraniene au anunțat sâmbătă că au lansat mai multe atacuri asupra unor ținte militare americane din regiunea Orientului, ca ripostă la atacurile lansate de Statele Unit în zona Strâmtorii Ormuz

Gardienii Revoluției Islamice au  anunțat sâmbătă că au atacat mai multe  ținte militare americane ca ripostă la atacurile lansate vineri de Statele Unite, notează CNN.  De asemenea, ministerul de Externe de la Teheran a  acuzat Washingtonul că a încălcat termenii acordului încheiat între cele două țări săptămâna trecută, transmite Mediafax. Armata americană nu a confirmat până […] © G4Media.ro.


Citește articolul complet pe G4Media.ro

Alte știri din G4Media.ro