După o întâlnire maraton de 12 ore, marcată de momente bune și rele pentru cele două delegații ale negociatorilor americani și iranieni, aflate în Elveția, mediatorii care au condus aceste discuții au emis o declarație comună. Această declarație emisă de Pakistan și Qatar precizează că prima sesiune a discuțiilor la nivel înalt dintre Iran și Statele Unite s-a încheiat. A fost o sesiune productivă, iar discuțiile purtate acolo au fost constructive. Acum, se va continua pe baza memorandumului de înțelegere, iar încă din această săptămână vor continua discuțiile la nivel tehnic în Elveția, scrie Al Jazeera.
SUA și Iranul au convenit asupra unui plan de acțiune pentru a ajunge la un acord final în termen de 60 de zile
- de Digi24
- 2026/06/22 05:01
Alte știri din Digi24
Publicații din Bucuresti
Adevarul
Agerpres
Anuntul imobiliar
Ararat
Banii nostri
Bursa
Cancan.ro
Cotidianul
Curierul National
Digi24
DigiSport
Evenimentul zilei
Formula AS
G4Media.ro
Gandul
Gazeta sporturilor
Ghimpele
Ghiseul Bancar
Hotnews
Jurnalul National
Libertatea
Natiunea
ProSport
Romania Libera
Romania Noua
Sport Magazin
Sport.ro
Spotmedia.ro
Spy News
Stiripesurse.ro
Tricolorul
Wall-Street
Ziarul Financiar
