Radu Miruță (USR) vrea să bage PSD în carantină și arată că se poate guverna și fără AUR

Radu Miruță (USR) vrea să bage PSD în carantină și arată că se poate guverna și fără AUR

Ministrul interimar al Apărării, deputatul USR Radu Miruţă spune că soluţia este un guvern minoritar PNL-USR-UDMR, o perioadă de carantină pentru PSD, în care să reflecteze asupra situaţiei în care a adus România, să îşi schimbe direcţia şi să demonstreze că poate reveni în coaliţie. 


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24