PSD și Nicușor Dan nu vor să semneze „în orb” un acord de reciprocitate cu PNL-USR-UDMR. Liderii fostei coaliții, întâlnire la Vila Lac

PSD și Nicușor Dan nu vor să semneze „în orb” un acord de reciprocitate cu PNL-USR-UDMR. Liderii fostei coaliții, întâlnire la Vila Lac

PSD și președintele Nicușor Dan nu sunt de acord cu ideea de a semna un protocol de susținere reciprocă înainte de a ști numele premierului, iar USR nu ar dori să semneze un astfel de protocol cu social-democrații, potrivit surselor Digi24. Liderii PNL, USR și UDMR au discutat joi la Palatul Victoria, în vreme ce social-democrații s-au adunat în biroul lui Sorin Grindeanu, la Camera Deputaților. În prezent, liderii fostei coaliții se află la Vila Lac, încercând să ajungă la un acord.


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24