Premierul britanic Keir Starmer și-a anunțat demisia din funcție. A părăsit și conducerea Partidului Laburist

Premierul britanic Keir Starmer și-a anunțat demisia din funcție. A părăsit și conducerea Partidului Laburist

Premierul britanic, Keir Starmer, și-a anunțat din funcție luni dimineață. Decizia era așteptată, presa relatând că acesta și-a pregătit momentul. El a luat decizia de a părăsi și conducerea Partidului Laburist.


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24