Jumătate de țară, sub cod galben de caniculă, duminică. ANM a emis și avertizări de furtuni HARTĂ

Jumătate de țară, sub cod galben de caniculă, duminică. ANM a emis și avertizări de furtuni HARTĂ

Meteorologii anunță un nou episod de caniculă, duminică, 21 iunie, în 20 de județe ale țării, fiind emisă o avertizare de cod galben, cu temperaturi ce ajung la 36 de grade. În același timp, după-amiază și seara sunt așteptate averse torențiale, descărcări electrice, vijelii și căderi de grindină, în special în zonele montane și în regiunile vestice.


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24