Ploile torențiale și vijeliile au provocat pagube în mai multe județe din țară, luni după-amiază și seară. În Sibiu, zeci de locuințe, subsoluri și clădiri publice, inclusiv un sediu al Poliției, unul al SRI și Spitalul de Pediatrie, au fost inundate, în timp ce în Caraș-Severin mai mulți copaci au fost doborâți pe drumuri, iar mai multe gospodării au fost afectate de ape. Probleme au fost raportate și în Harghita, unde peste 1.100 de consumatori au rămas fără energie electrică, dar și în Sălaj, unde pompierii au intervenit pentru evacuarea apei din mai multe gospodării și subsoluri.
Furtunile fac ravagii în țară: sedii ale Poliției, SRI și un spital din Sibiu, inundate. Mii de oameni au rămas fără curent în Harghita
- de Digi24
- 2026/06/22 18:00
Alte știri din Digi24
Publicații din Bucuresti
Adevarul
Agerpres
Anuntul imobiliar
Ararat
Banii nostri
Bursa
Cancan.ro
Cotidianul
Curierul National
Digi24
DigiSport
Evenimentul zilei
Formula AS
G4Media.ro
Gandul
Gazeta sporturilor
Ghimpele
Ghiseul Bancar
Hotnews
Jurnalul National
Libertatea
Natiunea
ProSport
Romania Libera
Romania Noua
Sport Magazin
Sport.ro
Spotmedia.ro
Spy News
Stiripesurse.ro
Tricolorul
Wall-Street
Ziarul Financiar
