Furtunile fac ravagii în țară: sedii ale Poliției, SRI și un spital din Sibiu, inundate. Mii de oameni au rămas fără curent în Harghita

Furtunile fac ravagii în țară: sedii ale Poliției, SRI și un spital din Sibiu, inundate. Mii de oameni au rămas fără curent în Harghita

Ploile torențiale și vijeliile au provocat pagube în mai multe județe din țară, luni după-amiază și seară. În Sibiu, zeci de locuințe, subsoluri și clădiri publice, inclusiv un sediu al Poliției, unul al SRI și Spitalul de Pediatrie, au fost inundate, în timp ce în Caraș-Severin mai mulți copaci au fost doborâți pe drumuri, iar mai multe gospodării au fost afectate de ape. Probleme au fost raportate și în Harghita, unde peste 1.100 de consumatori au rămas fără energie electrică, dar și în Sălaj, unde pompierii au intervenit pentru evacuarea apei din mai multe gospodării și subsoluri.


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24