Iranul a lansat mii de rachete și drone asupra bazelor militare americane din Golful Persic în timpul războiului contra Statelor Unite și Israelului, însă doar două bombardamente au dus la pierderi umane, potrivit unui purtător de cuvânt al armatei SUA. Totuși, una dintre țintele Teheranului – principala bază navală a americanilor în Orientul Mijlociu – a suferit pagube atât de mari încât Washingtonul a fost forțat să reevalueze prezență militară a Statelor Unite în regiune, conform dezvăluirilor unor oficiali americani citați de Wall Street Journal.
Cum a devastat Iranul o bază navală a Statelor Unite. Noi imagini din satelit dezvăluie ce ținte au lovit iranienii
- de Digi24
- 2026/06/27 04:00
Alte știri din Digi24
Publicații din Bucuresti
Adevarul
Agerpres
Anuntul imobiliar
Ararat
Banii nostri
Bursa
Cancan.ro
Cotidianul
Curierul National
Digi24
DigiSport
Evenimentul zilei
Formula AS
G4Media.ro
Gandul
Gazeta sporturilor
Ghimpele
Ghiseul Bancar
Hotnews
Jurnalul National
Libertatea
Natiunea
ProSport
Romania Libera
Romania Noua
Sport Magazin
Sport.ro
Spotmedia.ro
Spy News
Stiripesurse.ro
Tricolorul
Wall-Street
Ziarul Financiar
