CM 2026. Norvegia a învins Senegal cu 3-2 și s-a calificat în șaisprezecimi

CM 2026. Norvegia a învins Senegal cu 3-2 și s-a calificat în șaisprezecimi

Selecționata Norvegiei s-a calificat în șaisprezecimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal 2026, după ce a învins Senegalul cu scorul de 3-2 (1-0), luni seara, pe New York/New Jersey Stadium, într-un meci din Grupa I a turneului final găzduit de Statele Unite, Mexic și Canada.


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24