Ministerul Dezvoltării a achitat facturi de peste 64,7 milioane de lei pentru creșterea eficienței energetice și renovarea seismică a unor clădiri

Ministerul Dezvoltării a achitat facturi de peste 64,7 milioane de lei pentru creșterea eficienței energetice și renovarea seismică a unor clădiri

Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației (MDLPA) a decontat lucrări în valoare totală de 64.720.096,90 de lei pentru 87 de investiții realizate prin componenta C5 – Valul Renovării din Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR) – a anunțat ministrul Cseke Attila. Facturile depuse au ca obiective creșterea eficienței energetice, reabilitarea termică, consolidarea, modernizarea și […] Articolul Ministerul Dezvoltării a achitat facturi de peste 64,7 milioane de lei pentru creșterea eficienței energetice și renovarea seismică a unor clădiri a fost publicat prima dată în Curierul National.


Citește articolul complet pe Curierul National

Alte știri din Curierul National