Extern - Armata germana va avea o divizie cibernetica, formata din 13.500 de angajați

Armata germana va avea o divizie destinata contracararii amenințarilor cibernetice, a anunțat ministrul Apararii din Germania, Ursula van der Leyen, informeaza Defense News.Noua divizie de securitate cibernetica a armatei (CIR) va cuprinde 13.500 de posturi, create inclusiv


Citește articolul complet pe Curierul National

Alte știri din Curierul National