Eveniment - Stocurile de dezinfectanti in spitalele din Bucuresti au fost retrase: "Desi rezultatele testelor privind eficacitatea dezinfectatelor efectuate de DSP nu ne-au fost comunicate am decis sa nu mai folosim dezinfectanti Hexi Pharma"""

Conform Ministerului Sanatații, 50 de spitale din țara au folosit dezinfectanții diluați distribuiți de compania Hexi Pharma.  9 dintre acestea sunt din București.La solicitarea


Citește articolul complet pe Curierul National

Alte știri din Curierul National