Eveniment - Managerul Spitalului de Urgența Floreasca a fost demis de ministrul Sanatații: Decizia, pentru ca secția de arși era inchisa chiar și dupa inaugurare

Ministrul Sanatații Patriciu Achimaș Cadariu a anunțat ca managerul Spitalului de Urgența Floreasca, Nicușor Louchi, a fost demis "pentru incapacitate manageriala". Decizia vine în urma vizitei ministrului la unitatea sanitara pentru a verifica daca secția speciala


Citește articolul complet pe Curierul National

Alte știri din Curierul National