Eveniment - Doi copii din Fetesti internati cu sindrom hemolitic uremic la Spitalul “Marie Curie”

Doi copii din Fetești care au fost diagnosticați cu sindrom hemolitic uremic au fost internați vineri seara la Spitalul Clinic de Urgența pentru Copii "Marie Curie", potrivit Ministerului Sanatații, informeaza agentia Agerpres, citata de B1TV."Este vorba de


Citește articolul complet pe Curierul National

Alte știri din Curierul National