Economie - Curtea de Conturi: Romanii au platit facturi prea mari la gaze in ultimii ani

Curtea de Conturi arata într-un raport recent ca nu au fost respectate contractele de privatizare pentru Distrigaz Nord si Distrigaz Sud, informeaza B1 TV. Potrivit acestora, tariful de distributie ar fi trebuit redus, astfel încât consumatorul sa plateasca mai putin.


Citește articolul complet pe Curierul National

Alte știri din Curierul National